Skontaktuj się z nami:

telefon: 83 355 17 44, 887 230 036 | faks: 83 355 17 45 | email: biuro@bauerpolska.pl

Zalety szpadlowania

Maszyny Imants dbają o Twoją glebę

 

Ruch obrotowy wału szpadla zapewnia optymalny efekt mieszania. Dzięki temu resztki pożniwne, obornik, gnojowica lub poplon mogą być wymieszane z glebą w najbardziej biologicznie aktywnej warstwie, co umożliwia ich szybki rozkład.

Ruch obrotowy wału szpadla zapewnia optymalny efekt mieszania.

Resztki pożniwne, obornik nie tworzą warstwy w dolnej strefie. Dzięki czemu cały przekrój gleby może czerpać korzyści ze świeżo zastosowanego materiału organicznego. Nie ma mowy o podeszwie płużnej, ponieważ szpadle pracują na głębokość od 25 do 30 cm i wyciągają spodnią warstwę gleby. Oznacza to, że (obfite) opady atmosferyczne mogą przenikać do głębszych warstw gleby i uzupełniać wody gruntowe. Dobra struktura po szpadlowaniu nie tylko umożliwia przenikanie wody, ale także zapewnia dobry poziom tlenu.

Maszyny Imants nie pozostawiają twardej bryły optymalizując kapilarność gleby. Dzięki temu woda gruntowa dociera do korzeni roślin wtedy, gdy tego potrzebują. W trakcie pracy maszyny mieszają podłoże, ale nie odwracają go całkowicie. Pozwala to zachować większą część temperatury gleby, co skraca czas jej ponownego nagrzewania. Skutkuje to szybszym kiełkowaniem, a głębsze warstwy gleby mają wystarczająco dużo czasu, aby ogrzać się w miarę wzrostu roślin.

Z maszyną Imants, gleba może być przygotowana do siewu lub sadzenia już w jednym przejeździe roboczym.

Za pomocą szpadla mechanicznego Imants, gleba może być przygotowana do siewu lub sadzenia w jednej operacji. Aktywne części robocze pozostawiają idealne podłoże dla nasion. Dzięki połączeniu operacji oszczędzasz nie tylko czas i pieniądze, ale także strukturę gleby.

wpisz treść kategorii

Skontaktuj się z nami

83 355 17 44 887 230 036

biuro@bauerpolska.pl

Napisz do nas

token
© Bauer Group Polska - 2021 | Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »